O wykresach
Prace, w których dużą rolę odgrywają dane statystyczne lub inne dane przedstawione w sposób matematyczny, mogą zawierać różnego rodzaju wykresy. Nie powinno być ich zbyt wiele, ale są sytuacje, kiedy jest to faktycznie uzasadnione.
Student może wybierać spośród kilku rodzajów wykresów. Słupkowe są świetne, gdy chcemy zobrazować zmiany zachodzące w danych okresach; kołowe sprawdzą się w podziałach procentowych (na przykład rozkładu poparcia społecznego dla partii politycznych); liniowe pozwolą uwidocznić zmianę w czasie.
Każdy wykres jaki zamieścimy w pracy musi mieć numer oraz tytuł. Czasami są one wpisywane nad, a innym razem pod wykresem.
Promotor zapewne to doprecyzuje. Analogicznie do bibliografii w przypadku wykresów obowiązuje numeracja ciągła, a więc każdy kolejny wykres w pracy ma kolejny numer.
Pod każdą grafiką musi znaleźć się informacja o źródle. Zazwyczaj są to opracowania, roczniki statystyczne lub strony internetowe.
Do tworzenia estetycznych i czytelnych wykresów służą narzędzia w edytorach tekstu.
Ubrania haftowane męskie
Polecane artykuły
Czyszczenie kostki brukowej
Kostka brukowa często służy jako najważniejszy element naszej posesji. Ładna, czysta i zadbana kostka brukowa będzie dobrze świadczyć o właścicielach domu, a także poprawi walory estetycznie całego domu. Niestety, ten element domu wymaga dokładnego czyszczenia raz na jakiś czas, aby mógł prezentowa
Joga dla ciężarnych Pań
Joga stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Okazuje się, że jest forma rekreacji doskonała również dla Pań w ciąży. Joga jest sposobem na to, by wzmocnić ciało, zrelaksować umysł i przygotować się na trudną chwilę porodu. Kluczowym pojęciem w jodze są asany. Oznaczają one pozycje, które prz